Μια εξαιρετική εκδήλωση πραγματοποιήθηκε το Σάββατο 24 Σεπτεμβρίου 2022 στον αύλειο χώρο του Αρχαιολογικού Μουσείου Θέρμου , σε συνδιοργάνωση του Δήμου Θέρμου με το Ίδρυμα Διεθνών Νομικών Μελετών, καθηγητή Ηλία Κρίσπη και της Εφορίας Αρχαιοτήτων Αιτω/νίας και Λευκάδος.
Στην εκδήλωση παρουσιάστηκε ο συλλογικός τόμος με τίτλο ‘’ Ιωάννης Καποδίστριας- Διεθνείς, θεσμικές και πολιτικές προσεγγίσεις’’.
Στο χαιρετισμό του ο Δήμαρχος Θέρμου κ. Σπύρος Κωνσταντάρας , αφού καλωσόρισε τους προσκεκλημένους, αναφέρθηκε στο όραμα και στις καινοτόμες ιδέες για την εποχή του Κυβερνήτη αλλά και τις παθογένειες των χρόνων εκείνων συνδέοντάς τες με το σήμερα.
![](http://www.filoimouseiouthermou.gr/wp-content/uploads/IMG-9978a63dc9f4fa3bf47ecd018edc06a6-V.jpg)
![](http://www.filoimouseiouthermou.gr/wp-content/uploads/IMG-7e448fadaec5f59fd68b8514949a8891-V.jpg)
![](http://www.filoimouseiouthermou.gr/wp-content/uploads/IMG-865c98dddf868ac8412e0cbac5b22278-V.jpg)
![](http://www.filoimouseiouthermou.gr/wp-content/uploads/IMG-5da1c64084b651f93a28919728e172eb-V.jpg)
![](http://www.filoimouseiouthermou.gr/wp-content/uploads/IMG-7405061c3cdd1a1ce8065c8c16511330-V.jpg)
![](http://www.filoimouseiouthermou.gr/wp-content/uploads/IMG-bd928798a238203eaef461a93d12eae1-V.jpg)
![](http://www.filoimouseiouthermou.gr/wp-content/uploads/IMG-6de067549628db259f8ff0c03f28e58e-V.jpg)
![](http://www.filoimouseiouthermou.gr/wp-content/uploads/IMG-7a8485ed71b99488cd313af569b028b0-V.jpg)