Ψήφισμα για το θάνατο του Αντώνη Βασιλόπουλου Προέδρου και Ιδρυτή της “Εταιρείας Φίλων Μουσείου και Αρχαιολογικού Χώρου Θέρμου”

Το Δ.Σ. της “Εταιρείας Φίλων Μουσείου και Αρχαιολογικού Χώρου Θέρμου” ύστερα από την αναγγελία για τον αδόκητο θάνατο του Προέδρου και Ιδρυτή της Αντώνη Βασιλόπουλο, συνήλθε σήμερα 24 Μαρτίου 2020 σε έκτακτη συνεδρίαση και

αποφάσισε ομόφωνα

1. Να εκφράσει τη συμπαράσταση για το βαρύ πένθος και τα θερμά συλλυπητήρια στη σύντροφό του και στους οικείους του.
  2. Αντί στεφάνου, χρήματα να δοθούν στην Ιερά Μονή Τιμίου Προδρόμου Ανάληψης, καθώς ο εκλιπών υπήρξε πρωτεργάτης στην αναστήλωση και ανάδειξη της Ιεράς Μονής.
  3. Να πραγματοποιηθεί εκδήλωση στο μέλλον στη μνήμη του, για το έργο και την προσφορά του στα μνημεία του τόπου μας.
  4. Να δοθεί το παρόν ψήφισμα στους οικείους του και να δημοσιευτεί στον τοπικό ηλεκτρονικό και έντυπο τύπο.

Για την
“Εταιρεία Φίλων Μουσείου και Αρχαιολογικού Χώρου Θέρμου”

Ο Αντιπρόεδρος
Χριστόπουλος Γεώργιος